Провідні ВНЗ Польщі: куди краще вступити?

Безумовно, кожен з батьків хоче забезпечити своїх дітей найкращою освітою. Саме тому все більш популярним стало відправляти дітей вчитися за кордон. Якщо раніше дозволити собі це могли лише дуже заможні люди, то на сьогоднішній день ситуація стала простішою. Більшість українців вирушає вчитися до польських вузів. Щороку від 6 до 9 тисяч українських абітурієнтів обирають вищу освіту саме в цій країні. Будьте готові: навчання в Польщі без карти поляка буде платним. Проте, на відміну від інших країн ЄС, ціни і на навчання, і на проживання та харчування у Польщі значно нижчі. А якість освіти – європейська. Тому залишається обрати спеціальність та ВНЗ і подавати документу до обраного закладу вищої освіти. Наприклад, одним з найпрестижніших у цій країні є Ягеллонський університет https://proekt-obk.com/university/yagellonskij-universitet. Він входить у 5 найкращих польських закладів вищої освіти. У статті ми детальніше розкажемо про особливості вступу до цього та до інших навчальних закладів. Зупинимося на таких нюансах:

  • ціни;
  • наявність гуртожитків;
  • особливості вступу.

Переваги навчання в Польщі

Перш за все, варто згадати про такі переваги:

  • висока якість підготовки бакалаврів та магістрів;
  • широкий вибір спеціальностей;
  • доступні ціни на освіту та проживання;
  • європейський диплом;
  • безліч можливостей для працевлаштування;
  • можливість підробляти під час навчання та ін.

Ще однією значною перевагою є легкість вивчення польської мови. Якщо іншу мову – наприклад, німецьку або словацьку доволі важко вивчити, то польську – без проблем. Є безліч спеціалізованих курсів та мовних шкіл, які якісно та швидко навчають польській.

Звичайно, перш за все потрібно буде обрати університет: про освіту у найпрестижніших, в тому числі і в Ягеллонському університеті, ми розповімо більш детально.

Топ ВНЗ Польщі: інформація та ціни

Рейтинг очолює Uniwersytet Warszawski w Warszawie, якому вже понад 100 років! Вражає той факт, що його випускниками є 5 Нобелівських лауреатів. Кількість студентів, які тут вчаться – близько 45 тисяч, понад 5% з них є іноземцями, в тому числі й українцями. Тут пропонують навчання польською та англійською мовами на 21 факультеті, 200 спеціальностях. Що стосується цін, то мінімум за рік – 2 тис. євро. Студентам-іноземцям є де оселитися: тут функціонує 6 сучасних гуртожитків. Студенти активно беруть участь у міжнародних стажуваннях та програмах, наукових та спортивних гуртках.

Друге місце – за Ягеллонським університетом, якому вже понад 650 років! Це один з найстаріших освітніх закладів всієї Європи, знаходиться він у Кракові. З 2019 року вступ до цього ВНЗ відбувається за результатами ЗНО, навіть якщо у вас є карта поляка. Вартість освіти тут починається від 840 євро на рік. При університеті є гуртожитки, куди можуть оселятися іноземці.

На третьому місці – Politechnika Warszawska, яка також може похвалитися 100-річною історією. Тут пропонують для студентів більш ніж 30 напрямків підготовки, навчання проходить на 30-ти факультетах. Орієнтуйтеся на ціну від 2-х тис. євро на рік. Студентів тут селять у 12 комфортних гуртожитків, а у вільний час молодь активно бере участь у наукових, спортивних заходах.

4 та 5 місце посідають, відповідно, Гірничо-Металургійна Академія, яка знаходиться у Кракові та Університет ім. Адама Міцкевича, розташований у Познані. Ціни на навчання відповідно стартують від 1 тис. євро. Та 1,5 тис. євро. Всі топ-5 ВНЗ, які ми перерахували, є державними.

78 просмотров

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 1

0 Ната #
29 февраля 2020 в 12:39
У мене племінниця збираеться вступати до Польщі і ніяк з вибором ВУЗу не визначиться, думаю Їй допоможе ця стаття. Хороша інформація.