Генеральний директор компанії завжди є акціонером більшості?

Керівники приймають остаточні рішення про стратегію компанії, і вони ставлять цілі і культуру бізнесу.
У будь-якому бізнесі, головний виконавчий директор є пілотом корабля, людиною, яка робить остаточні стратегічні рішення про продукцію, ринках, бюджет і персонал.

За маркетинг, брендінг території, дослідження ринків та разкрутку компанії, також відповідає генеральний директор. На плечах генерального директора лежить відповідальність, за поставлені цілі і створення культури, яка надихає співробітників. Традиційна корпоративна структура починається з генерального директора у верхній частині графіка - але більшість акціонерів може бути іншими людьми, група інвесторів або корпоративний батько.
Більшість акціонерів і розмір компанії

Головним виконавчим може бути власник контрольного пакета акцій в компанії, але і в державній корпорації будь-якого розміру, як правило. Великі компанії мають ринкову капіталізацію (загальна вартість акцій) у сотні мільярдів. Їх інвестори можуть включати в себе великі інститути, взаємні фонди, пенсійні фонди, хедж-фонди і банки, всі з яких мають достатні фінансові ресурси, щоб тримати великі пакети акцій. Чим менше компанія, тим більше ймовірність того, що генеральний директор буде основним акціонером або - у багатьох випадках - тільки одним.
Акції та опціони, і інсайдерський холдінг

Це не означає, керівники не тримають великі пакети акцій. Керівники багатьох невеликих компаній заробляють опціони на акції як частина (або все) їх компенсації. Зовнішні інвестори вважають значні інвестиції в компанії ознака сумлінності. Федеральний закон вимагає розкриття інформації про ці "інсайдерські" холдинги в перерахованих компанії.

Більшість акцій і вплив

Якщо генеральний директор невеликої-компанія не є власником контрольного пакета акцій, йому, можливо, доведеться уважно вивчити світогляд окремої людини, або групи, що робить утримувати цю позицію. Хоча деякі інвестори є пасивними, інші беруть активну участь, і основним акціонером часто може гойдатися важливі голоси, такі як вибори посадових осіб або прийняття рішення про те, чи слід проводити злиття з іншою компанією. Якщо власник контрольного пакета акцій, відчуває, що генеральний директор не відповідає вимогам роботи, він також може відправити його у відставку або змусити голосувати з даного питання.

У невеликих компаніях і стартапах, головний виконавчий директор компанії часто є людина, яка заснувала бізнес і яка залишається основним акціонером. Корпоративна структура і виконавчі позиції не визначаються запасами, але і в тих випадках, коли генеральний директор також є власником контрольного пакета акцій.

95 просмотров

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!