Права на мінітрактор - потрібні чи ні?

У сільському господарстві все частіше можна зустріти спецтехніку, як мінітрактори, мототрактори, мотоблоки. Ці агрегати були створені для полегшення праці людини, так як всі аграрії знають, наскільки складно обробити велику ділянку землі - треба підготувати грунт до засіву, доглядати за рослинами, знищувати шкідників і бур'яни, поливати, культивувати, збирати урожай. Все це може негативно позначитися на здоров'ї.

Все частіше споживачі стали віддавати перевагу мінітракторів. Це зручна техніка, яка виконує будь-яку роботу по догляду за землею і культурними рослинами, а також за присадибною ділянкою. На міні-тракторі можна пересуватися, саме тому багато хто задається питанням - чи потрібні права на мінітрактор?

У даній статті ми розглянемо всі питання, пов'язані з отриманням прав та оформленням сільськогосподарської спецтехніки для різних країн.

Що говориться в законодавстві?

У країнах пострадянського простору люди до сих пір дуже прив'язані до землеробства. Тут все частіше купується різного роду техніка, значно полегшує людську працю. Саме тому стали актуальними питання по оформленню подібних агрегатів і отримання прав на водіння ними.

Варто відразу зазначити, що мотоблок з причепом - це не транспортні засоби. Тому реєструвати подібні машини немає необхідності. У ПДР немає ніяких згадок про мінітрактори, отже, правил управління ними теж немає. Тобто, прав на водіння ні в Україні, ні в Росії оформляти не треба.

У мережі Інтернет можна знайти багато інформації про те, як охоронці правопорядку на дорогах нехтують законом і своїми повноваженнями, штрафуючи власників сільськогосподарської техніки, які виїхали на дорогу. Щоб уникнути проблем, варто все-таки мати права категорії А - дозвіл на керування мотоциклом. Купить минитрактор на сайте "Мотокосмос" здесь.

Якщо ви власник мінітрактора, переробленого в мотоблок, то тут вже є деякі складності. Він все одно не є транспортним засобом, але при цьому може цілком вважатися самохідною сільськогосподарською технікою. Можливо, вам доведеться зареєструвати її в Держтехнагляді. Ця процедура також включає в себе проведення експертизи для з'ясування відповідності техніки загальноприйнятим стандартам. За неї доведеться платити.

В Україні до недавнього часу можна було не реєструвати мінітрактори, у яких обсяг двигуна не перевищує 50 кубів. Але сьогодні це правило вже не діє. Якщо ви будете пересувати на цьому агрегаті між полів, то ця дорога не контролюється автоінспекторами, отже, штраф вам ніхто не випише. Якщо ж спецтехніку потрібно перевозити по місту, то її необхідно помістити в спеціальний причіп.

Потрібні чи ні права на мінітрактор?

Якщо ви купуєте заводський мінітрактор, то реєстрація його в технагляді не потрібна, так як виробник або офіційний представник самі провели цю процедуру. Винятком може бути техніка, яка купується за кордоном і в вашій країні немає офіційних її представників. А ось права на керування все-таки будуть потрібні.

Які права потрібні на мінітрактор? Автомобільні права тут не підійдуть. Цією процедурою займається все той же технагляд, а самі права називаються посвідченням тракториста-машиніста і мають категорії від А до F.

Висновок

Чи потрібні все-таки права на управління мінітракторів? Однозначної відповіді на це питання все-таки немає. Найчастіше власники техніки використовують її за містом, чи не пересуваючись по дорогах. Але якщо техніка купувалася для комунальних служб, то тут передбачено пересування в межах міста. Отже, водій повинен мати права категорії В. А по місту техніку краще перевозити в спеціальному кузові.

736 просмотров

Рейтинг: 0 Голосов: 0

Комментарии 1

0 Антон #
7 декабря 2018 в 09:05
Покупали отцу мини трактор. Искали хорошего японца, экономного и много функционального. Долго выбирали, сошлись на 2 вариантах, выиграл тот мини трактор https://vse-motobloki.com.ua/minitraktora/, у которого дешевле доставка была.